„Valódi élményt adni a gyerekeknek” – a Zűrös Banda koncertje

2019-12-20 11:27

„Népzene szárnyán a Balkántól Magyarországig” – ezt a címet viselte a Filharmónia Magyarország 2019/2020-as évadának idei első alkalma. Az ifjúsági bérletsorozat december 13-ai állomásán a Zűrös Banda adott koncertet a Berettyóújfalui Tankerületi Központ diákjainak. A formáció balkáni és magyar muzsikát játszik egy kis elektronikával, illetve modern, zenei elemekkel megspékelve. Berettyóújfalui fellépésüket a gyerekek bevonásával igyekeztek még izgalmasabbá tenni.   A banda tagjai – a koncert ideje alatt – próbáltak valódi élményt ajándékozni a fiataloknak. A közel egy órás zenei utazáson keresztül nemcsak a stílusokat, hanem az ezekben a műfajokban megszólaló hangszereket is megismerhették a gyerekek.