Tájékoztatás az engedély nélkül fúrt vagy ásott kutakról

2020-06-03 07:51

TÁJÉKOZTATÁS AZ ENGEDÉLY NÉLKÜL FÚRT VAGY ÁSOTT KUTAKRÓL

A vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 2020. július 1-én hatályba lépő módosítása alapján:

Mentesül a vízgazdálkodási bírság megfizetése alól az a létesítő vagy üzemeltető, aki 2020. július 1-ét megelőzően engedély nélkül vagy engedélytől eltérően létesített vagy üzemeltet felszín alatti vízkivételt biztosító vízilétesítményt (ásott, vagy fúrt kutat), ha a vízjogi fennmaradási engedélyezési eljárást 2023. december 31-ig kérelmezi.

A korábbi, 2020. december 31-i határidő tehát meghosszabbításra került három évvel.

Részletes tájékoztatás a fúrt vagy ásott kutak jegyzői hatáskörbe tartozó engedélyezéséről, a kérelmezés részleteiről a www.berettyoujfalu.hu oldalon a Hírek – Hirdetmények linken olvasható.

Dr. Körtvélyesi Viktor

jegyző