József Attila verse a kávéházban

2021-04-12 07:55

A kávéház és a költők összetartoztak. Tavasz van, és most az átlagember is nagyon várja, hogy kinyissanak a kávéházak, és szabadon ehessünk egy süteményt, ihassunk egy kávét. A Nadányi Zoltán Művelődési Ház munkatársainak ötlete nyomán vendéglátásban dolgozók, Erdélyi Katalin, a Katalin Motel és Étterem tulajdonosa, Papp Zoltán, a Stop Vendéglő üzletvezetője, illetve Pataki Zsolt, a Móló Panzió gyakorlati oktatásvezetője olvasta fel József Attila: Születésnapomra című versét a Bíbor Kávéházban a magyar költészet napja alkalmából azzal a mottóval: „A vers legyen mindenkié”. A közművelődésben dolgozók sohasem magukat akarják meglepni, hanem a közönséget. Műsorokkal, rendezvényekkel, közös játékokkal, felolvasásokkal. A képi világot a Berettyó Televízió munkatársai álmodták meg.