Interreg Románia-Magyarország Partnerség egy jobb jövőért MAGYARORSZÁG KORMÁNYA

115 évvel ezelőtt született Kabos Endre

2021-11-23 12:31

A háromszoros olimpiai bajnok kardvívó Kabos Endrére gondoltak vissza a róla elnevezett sportcsarnok bejáratánál. Ebből az alkalomból Kállai Irén, a Berettyó Kulturális Központ igazgatója a megemlékezésen elmondta, a kard- és párbajtőrvívó „elegáns bajnok” 1906. november 5-én Nagyváradon született, gyerekkorában azonban sok időt töltött a nagyszülőknél Berettyóújfaluban. Talán ez a gyermekkori élmény is hozzájárult ahhoz, hogy a mai múzeum- és könyvtárépület előtti parkban álló védett tölgyet Kabos Endre, mint az 1936-os berlini olimpia kétszeres aranyérmes kardvívója városunkban ültette el ’36. november 5-én. A VI. Kabos Endre-emléknap keretében a város intézményeinek, valamint a Romániai Magyar Demokrata Szövetség képviselői helyezték el koszorúikat a Kurucz Imre szobrászművész által készített emléktáblánál.